شرکت باربری و نیاز به استفاده از خدمات باربری با گسترش شهرها و کلان شهرها همواره رو به افزایش است. خدمات باربری‌ها نیز با گسترش تقاضا، در حال بروز شدن است تا ارسال بار بتواند در سریع‌ترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه انجام شود.

در گذشته خدمات باربری تنها به باربری درون شهری (از مبدا به مقصد در یک شهر خاص) محدود بود؛ اما امروزه شاهد تقاضا در زمینه باربری بین شهری و حتی باربری بین‌المللی هستیم. با افزایش این تقاضا، شرکت‌های حمل و نقل زیادی از جمله شرکت باربری همگام بار درحال توسعه و بهبود بخشیدن به خدمات خود در زمینه کیفیت حمل بار، هزینه ارسال بار و … هستند تا بتوانند رضایت مشتریان خود را جلب نمایند.

در این مطلب می خواهیم به خدماتی که یک شرکت باربری ارائه می‌دهد بپردازیم و با انتظاراتی که از یک شرکت باربری باید داشته باشیم بیشتر آشنا می‌شویم. برای این منظور به برخی از این خدمات اشاره می‌کنیم:

ارسال بار بین المللی و فرامرزی

ارسال بار بین المللی و فرامرزی

ارسال بار درون شهری و بین شهری از جمله خدماتی است که می‌تواند توسط هر شرکت باربری ارائه شود؛ اما وقتی صحبت از ارسال بار بین المللی و فرامرزی به میان می‌آید، بسیاری از شرکت‌های باربری از دور رقابت کنار می‌روند.

زیرا ارسال بار به ترکیه، سوئد، ارمنستان، یونان و … باید توسط یک شرکت باربری و اتوبار مجرب که مجوزهای لازم را دارد صورت پذیرد.

به‌علاوه حمل بار به نقاط مرزی و برون مرزی اغلب توسط تریلرها انجام می‌شود که خودرو و راننده آن باید شرایط خاصی را داشته باشند و حتما مدارک و تجهیزات مورد نیاز را داشته باشد.

ارسال بار بین المللی جزو اموری است که انجام آن باید حتما به یک شرکت باربری متخصص سپرده شود تا کمترین احتمال خطر و خسارت برای بار وجود داشته باشد.

همگام بار یکی از اعضای شرکت حمل و نقل بین المللی کالا در ایران است. اگر اولین بار است که کار ارسال بار بین المللی انجام می‌دهید باید دقت داشته باشید تا شرکت باربری که انتخاب می‌کنید شرایط حمل و نقل بین المللی کالا را داشته باشد، آزمون‌های موردنیاز را گذرانده باشد و مدارک لازم را کسب کرده باشد.

ارسال بار به نقاط مرزی

یکی از روش‌های مرسوم برای ارسال بار بین المللی و فرامرزی ارسال بار به نقاط مرزی است. ممکن است روزانه از شهرهای مختلفی از ایران ارسال بار به مرز مهران، مرز خسروی، مرز میرجاوه، مرز سراوان، چذابه و … انجام شود.

این نوع ارسال بار نیز باید از طریق تریلرها و وسایل نقلیه مخصوص صورت بگیرد، به‌علاوه متقاضی ممکن است از شرکت باربری بخواهد که بار ارسالی را از هر نقطه‌ای از کشور به سمت نقاط مرزی حرکت دهد.

بنابراین وجود دفتر مرکزی یک شرکت باربری در تهران، به این معنا نیست که خدمات ارسال بار به نقاط مرزی توسط این شرکت انجام نمی‌شود.

بلکه یکی از ویژگی‌های یک شرکت باربری معتبر توانایی ارائه خدمات از تمام نقاط ایران است. برای مثال همگام بار می‌تواند این امکان را برای مشتریان خود فراهم کند تا بار موردنظر خود را از یکی از مناطق شمالی کشور به نقاط مرزی همچون مرز مهران ارسال کند؛ درحالی که بار در سلامت کامل و در زمان مورد نظر به مرز مهران ارسال شود.

ارسال خودرو با خودروبر

ارسال خودرو با خودروبر

ممکن است روزانه شاهد چنیدین خودرو خودروبر باشید که در حال ارسال بار بین شهری، ارسال بار به نقاط مرزی یا حتی ارسال بار بین المللی و فرامرزی باشند.

همانطورکه می‌دانید خودروبرهای یکی از انوع تریلرها هستند که برای ارسال خودرو آماده سازی شده‌اند. این نوع خودرو امکان انتقال اتومبیل‌های مختلف را در مسافت‌های دور و نزدیک فراهم می‌کند.

حمل خودرو با خودروبر یکی از حساس‌ترین خدمات شرکت باربری است، چراکه بروز خطا در هر مرحله از بارگیری و حمل بار نه‌تنها می‌تواند سبب ایجاد خسارت برای بار شود، بلکه می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری به بار آورد.

بنابراین این کار باید توسط شرکت‌های باربری و اتوبار متعهد و متخصص انجام شود. توصیه می‌شود اگر بطور مداوم نیاز به خدمات ارسال خودرو با خودروبر دارید با شرکت باربری معتمد قرار داد بلند مدت ببندید.

شرکت همگام بار از جمله شرکت‌های باربری است که به‌صورت تخصصی در زمینه حمل خودرو باخودروبر فعالیت می‌کند و خودروبرهای زیادی را نیز برای این منظور تجهیز نموده است تا بتواند خدمات بلند مدت و مطلوب را در اختیار شرکت‌های خودروسازی، نمایشگاه‎‌های اتومبیل و … قرار دهد.

آشنایی با خدمات حمل خودرو با خودروبر

حمل خودرو با نیسان

حمل خودرو با نیسان یکی از مرسوم‌ترین روش‌هایی است که برای انتقال خودرو صفر از تهران به شهرستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این کار یکی از امور مهمی است که نمی‌تواند توسط هر خودرو نیسانی انجام شود و خودرو نیسان باید برای این کار مناسب سازی شده باشد.

این کار از ابتدای بارگیری خودرو تا حمل و نقل و خالی کردن بار باید توسط افراد باتجربه صورت گیرد، همچنین مسافت نیز در امر انتخاب خودرو خودروبر برای ارسال بار به شهرستان تاثیر دارد.

برای مثال یک شرکت باربری ممکن است در مسافت‌های طولانی از تریلرهای خودروبر برای انتقال اتومبیل شما به شهرستان استفاده کند.

برای مثال چندین خودرو از مالکان مختلف را با خودروبر به یک شهرستان خاص ارسال نماید، بنابراین اگر این کار را به یک شرکت باربری بسپارید احتمال اینکه خودرو مدنظر شما با روش ایمن‌تری ارسال شود بیشتر است.

از یک شرکت باربری چه انتظاراتی باید داشته باشیم؟

شرکت‌های باربری بسیار زیادی به خصوص در سال های اخیر شکل گرفته اند که هر کدام خدمات خود را با کیفیت های متفاوتی ارائه می‌دهند، اما حداقل خدماتی که این شرکت ارائه می‌دهند باید شامل چه مواردی باشند؟

اولین و مهم‌ترین چیز برای کسانی که می‌خواهند باری را جابجا کنند این است که بار آن‌ها بدون ایجاد خسارت و به صورت سالم به مقصد برسد. تصور کنید نیاز به خدمات باربری از تهران به شهر شیراز برای حمل یک بار صنعتی را دارید، مطمئنا سالم رسیدن این بار که شاید قیمت بالایی هم داشته باشد، اولویت شما خواهد بود.

برای این منظور هم استفاده از نیروهای زبده و مسئولیت پذیر مهم است و هم این که شرکت‌های باربری بتوانند تضمین بدهند که در صورت ایجاد خسارت بتوانند آن را جبران کنند. برای رع این مشکل شرکت‌های باربری مانند همگام بار، ظریف بار یا باربری سعادت اقدام به ارائه بیمه در حمل بارها می‌‌کنند. بنابراین مهم انتظاری که باید از یک شرکت باربری داشت به کار گیری نیروی حرفه‌ای و ارائه بیمه رایگان است.

به طور کلی مزایایی که باید یک شرکت باربری داشته باشد، به صورت زیر است:

  • مشاوره صحیح و اصولی به مشتریان بر اساس نوع بار، مسافت، شیوه حمل و نقل و …
  • دارا بودن انواع مختلف ماشین حمل بار برای ارسال انواع بار
  • استفاده از وسیله نقلیه مناسب و ایمن سازی شده بر اساس نوع بار و مسافت و سایر عوامل تأثیرگذار در حمل بار
  • بسته بندی مناسب و محافظت از بار برای کاهش آسیب به آن
  • استفاده از کارگران باتجربه برای ارائه خدمات
  • استفاده از رانندگان مسلط به مسیر، به‌ویژه در حمل و نقل برون شهری
  • بارنامه دولتی برای حمل بار به نقاط مرزی
  • خدمات بیمه رایگان بار
  • برآورد هزینه بر اساس نرخ مصوب و با توجه به بودجه مشتری

یکی از شرکت‌هایی که موفق به ارائه تمام این خدمات شده است شرکت همگام بار است که مشتریان نیز رضایت زیادی از آن دارند و توانسته استانداردهای خود را به سطح بالایی برساند. این شرکت حمل و نقل بار بین شهری خدماتی همچون حمل خرده بار و حمل اثاثیه منزل به‌صورت بین شهری را به‌صورت تخصصی انجام می‌دهد؛ بنابراین با استفاده از خدمات همگام بار می‌توانید مطمئن باشید که خدمات حمل بار به شهرستان با استفاده از بهترین تدابیر و با مناسب‌ترین هزینه انجام خواهد شد.

در نهایت برای ارزیابی بهتر یک شرکت باربری بهتر است نظر مشتریانی که قبلاً از خدمات آن استفاده کرده‌اند، جویا شد.