ردیاب آهنربایی در صنایع مختلف برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. صنعت حمل و نقل و باربری یکی از بخش‌هایی است که ردیاب‌های مغناطیسی در آن به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. ردیاب آهنربایی دستگاهی است که از یک سیم کارت برای ارسال اطلاعات و از یک ماژول جی پی اس برای ارتباط با ماهواره‌ها و ثبت اطلاعات موقعیت مکانی خود استفاده می‌کند.

در این مقاله، نحوه استفاده از ردیاب آهنربایی در صنعت حمل و نقل و باربری را توضیح می‌دهیم، همچنین مزایای استفاده از جی پی اس آهنربایی و برخی از چالش های ناشی از استفاده از آنها را مورد بحث قرار خواهیم داد. با خواندن این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص خرید این دستگاه به دست خواهید آورد.

مزایای استفاده از ردیاب آهنربایی یا مغناطیسی در صنعت حمل و نقل و باربری

بهبود مدیریت زنجیره تامین

ردیاب آهنربایی نقشی حیاتی در بهبود مدیریت زنجیره تامین در صنعت حمل و نقل ایفا می‌کند. این دستگاه ها برای ردیابی حرکت محموله از مبدا تا مقصد نهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با نظارت بر جابجایی کالا، شرکت‌های حمل و نقل می‌توانند از تحویل به موقع و در شرایط مناسب کالا اطمینان حاصل کنند. استفاده از ردیاب آهنربایی همچنین به کاهش خطر سرقت یا گم شدن محموله در حین حمل و نقل کالا کمک می کند. یعنی در این شرایط مدیر ناوگان با خیالی آسوده تر محموله و اجناس را به دست رانندگان می‌سپارد تا به محل مد نظر خود برسانند.

افزایش امنیت راننده و محموله موجود در سیستم باربری

از ردیاب آهنربایی برای افزایش امنیت راننده و بار در صنعت حمل و نقل استفاده می‌شود. به عنوان مثال، می توان از آنها برای ردیابی موقعیت مکانی وسایل نقلیه در جاده استفاده کرد و از ماندن آنها در مسیر درست و اجتناب از عبور مناطق خطرناک اطمینان حاصل کرد. جی پی اس مغناطیسی، به جلوگیری از تصادفات و سایر حوادثی که ممکن است به راننده، مسافران یا محموله آسیب برساند کمک می‌کند. از ردیاب‌ها همچنین  برای نظارت بر وضعیت خودروها مانند فشار وضعیت سطح سوخت و عملکرد موتور استفاده می‌شود البته این مدل ردیاب‌ها بیشتر سیمی هستند که این امکانات را می‌دهند و ردیاب‌های آهنربایی بیشتر برای ردیابی و بررسی موقعیت مکانی استفاده می‌شوند. با استفاده از ردیاب آهنربایی در کنار یک اپلیکیشن ردیابی مناسب می‌توانید از زمان دقیق تعمیر خودرو مطلع شوید و با خاطر جمع تری به بررسی خودرو خود بپردازید و آن را به دست رانندگان بسپارید.

ردیاب های مغناطیسی می توانند به شرکت های حمل و نقل در افزایش کارایی و کاهش هزینه ها کمک کنند. با نظارت بر حرکت وسایل نقلیه و محموله، شرکت ها می توانند مناطقی را شناسایی کنند که می توانند با سرعت و امنیت بالاتری محموله را به کاربران برسانند. به عنوان مثال، آنها می توانند مسیرهایی را شناسایی کنند که مصرف سوخت بیشتری دارند یا مناطقی که در آن تاخیرها اغلب اتفاق می‌افتد. همانطور که مشاهده می‌فرمایید استفاده از ردیاب آهنربایی به بهبود زمان تحویل و به حداقل رساندن هزینه های عملیاتی در سیستم ردیابی و مدیریت ناوگان کمک می کند.

ردیاب در باربری

چالش های استفاده از ردیاب های مغناطیسی در صنعت حمل و نقل

هزینه های اولیه دستگاه

یکی از چالش های استفاده از ردیاب های آهنربایی در صنعت حمل و نقل، هزینه خرید اولیه دستگاه است که برای برخی افراد کمی سنگین است. ردیاب‌های مغناطیسی به سخت‌افزار و نرم‌افزار تخصصی نیاز دارند که خرید و نگهداری آن‌ها می‌تواند دغدغه باشد اما نکته ای که وجود دارد یک مدیر با خرید یک ردیاب آهنربایی با کیفیت که اغلب قیمت آنها مناسب است از یک خودروی چند صد میلیونی مراقبت کند و بار آن خودرو را با خاطر جمع به مقصد برساند.

دقت در برخی از محدوده‌های جغرافیایی

امکان دارد در برخی مناطق ردیاب آهنربایی دچار اختلال شود و نتواند با ماهواره‌ها ارتباط بگیرد و اطلاعات را ارسال کند اما باید بدانید که جای نگرانی نیست ردیاب می‌تواند دراین بازه زمانی اطلاعات را ذخیره کند و در زمان مناسب شروع به ارسال آن به سمت سرور داشته باشد.

نتیجه گیری نهایی

طبق گزارشات ردیاب من  Radyabeman.com که یکی از شرکت‌های حرفه‌ای در زمینه ردیاب و مدیریت ناوگان است. ردیاب های آهنربایی یک ابزار ضروری در صنعت حمل و نقل و باربری به شمار می‌روند. این دستگاه‌ها اطلاعات لحظه‌ای  و مهمی را در مورد مکان و حرکت وسایل نقلیه و محموله در حال حرکت با باربری ارائه می‌دهند و به شرکت‌های حمل و نقل برای بهبود مدیریت زنجیره تامین، افزایش امنیت و افزایش کارایی و صرفه جویی در هزینه‌های جاری شرکت کمک می کنند. ردیاب آهنربایی در میان مدیران ناوگان از اهمیت و محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا با استفاده از این دستگاه می‌توانند با خیال آسوده تری به ردیابی و مدیریت ناوگان سیستم خود بپردازند.